A repülés komfortjának az alapja a biztonságos repülés, melynek feltételei, hogy kiegyensúlyozott, állandó, magas színvonalú teljesítőképesség legyen a légiipar szereplőinek. Csökkentsük a stresszt, és ezzel együtt növeljük a stressztűrő képességet tudományos alapon. A légiipar szereplőit végig kísérjük a kiválasztástól a képzésen át egészen a nyugdíjba vonulásig. Ez a PHARMAFLIGHT koncepciója. A szakmai munkát és a programot Győri Gyula alapító és tanszékvezető indította el, melyből Dr. Földi Enikő vezérigazgató kiemelkedő munkájával később egy működő tudományos központ lett. Ahhoz, hogy cégünk eredményesen működjön minden munkatársunk magas szintű szakmai képzettsége és elhivatottsága szükséges.
A PHARMAFLIGHT 2012-ben született, debreceni bázisunk pedig 2015-ben épült. Cégünk a világon egyedülálló módon egyesíti az egyetemi szintű pilótaképzést és a speciális egészségügyi igényeket kiszolgáló kutatás és fejlesztés eredményeit. Ezen törekvésünket szolgálja a rendelkezésünkre álló több, mint 40 év szakmai tapasztalat a légiiparban, továbbá az, hogy 10 éve foglalkozunk a fáradtság mérésével.
A légiközlekedés robbanásszerű fejlődése egyre több magasan képzett légügyi szakembert igényel. Erre a kihívásra reagálva a Debreceni Egyetem együttműködésével elindítottuk a PHARMAFLIGHT központjában a nemzetközi pilótaképzést.
2017. szeptemberétől elindult a 1,5 éves helikopterpilóta képzésünk és a 3,5 éves szakmai pilóta BSc képzésünk, melynek egyedisége abban rejlik, hogy az ATPL vizsga mellett típusjogosítást is biztosítunk hallgatóink számára Airbus vagy Boeing szimulátoraink egyikén.
A helikopter pilóta képzésünk intenzív és rendkívül hatékony. Rövidebb idő alatt tesszük lehetővé hallgatóink számára, hogy teljesítsék a képzési kritériumokat alkalmazva egyedi élettani mérőrendszerünket.
Debreceni központunk egyedülálló módon egyesíti az egyetemi szintű pilótaképzést és a speciális egészségügyi igényeket kiszolgáló laboratóriumi kutatás és kisszériás gyógyszergyártás funkcióit.
Az új tudományos és szolgáltató központ a kutatás-fejlesztés egyik hiányterületén kezdte meg működését, új munkahelyek teremtésével, tovább erősítve Magyarország második legnagyobb városának meghatározó nemzetgazdasági szerepét. A beruházás létrejöttéhez egyaránt szükség volt a város, az egyetem és az ipari szereplők összefogására.
A PHARMAFLIGHT épületkomplexumában 20 szoba áll rendelkezésre, amelyek megfelelnek egy négycsillagos szállodai szobái minőségével és amelyek egyben alvásvizsgálatra is alkalmasak. Az alvásfigyelő rendszerrel elemezni tudjuk az alvás minőségét, a zavaró tényezőkkel és a rossz szokásokkal, amelyek kiküszöbölése javítja az alvás hatékonyságát, és közvetett módon a munka teljesítményét és minőségét. A szobák felszereltsége és kialakítása ideális a tanulásra és a pihenésre is.
Központunk büszke arra, hogy az ICAO (Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet) kutatási partnere lehet, a velük kötött memorandumunk szerint tudományos és kutatási munkát végzünk a repülési személyzet orvosi, élettani és mentális egészségével kapcsolatban. Az így szerzett tapasztalatokat kölcsönösen megosztjuk annak érdekében, hogy az eredmények értékelése révén javítsák a repülésbiztonság szabályozását.
A PHARMAFLIGHT a Debreceni Egyetemmel közösen olyan kutatási célokat, képzési irányokat tűzött ki maga elé, amelyek a debreceni tudományos műhelyt az egész ország egyik legérdekesebb kutatási központjává tették. A központban a Debreceni Egyetemmel történő közös gyógyszerkutatás elősegíti az új és innovatív magyar tudományos eredmények megszületését, a hatóanyagoknak a hajózó személyzetre gyakorolt hatásainak megismerése területén, melyekre alapozva a gyártókapacitás pedig a későbbiekben lehetővé teszi a pilóták speciális gyógykészítményekkel való ellátását is. A PHARMAFLIGHT világszínvonalú egészségügyi berendezései és műszerei hozzájárulnak ahhoz, hogy a közlekedés valamennyi ágazatában hatékonyabban lehessen megállapítani a dolgozók alkalmasságát, és segíthet abban is, hogy szükség esetén megfelelő egészségügyi és szakmai rehabilitációt kaphassanak a munkavállalók.